Ocena wątku:
  • 2 głosów - średnia: 3
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Zdradę można zapomnieć ale co z zaufaniem, czy da się odbudować?
07-12-2011, 19:33,
#35
RE: Zdradę można zapomnieć ale co z zaufaniem, czy da się odbudować?
Rozpoczęliście dyskusję, mili Forumowicze, bez zdefiniowania pojęcia "zdrada". Pozwolę sobie zauważyć, że to jest podstawowy błąd. Każdy ma swoją, indywidualną definicję "zdrady" i wyraża poglądy zgodne z jego rozumieniem słowa, postrzeganiem zjawiska. Uważam, iż przed podjęciem debaty, należałoby ustalić wspólną definicję "zdrady" i do niej się odnosić. Polegając bowiem na własnym, indywidualnym rozumieniu, brniemy w "lelum po lelum".
Prezentowany w wielu wypowiedziach pogląd, jest, moim zdaniem, poglądem, wynikającym z narzuconej tradycją chrześcijańską teorią monogamii.
Wszyscy szanowni Interlokutorzy zapominają jednak, ze jesteśmy ssakami, a ssaki, zwłaszcza rodzaju męskiego, nie są z natury monogamiczne.
Byłem w kilku związkach. "Zdradzałem" i byłem "zdradzany". I cóż z tego ? Ważne, moim zdaniem, są inne aspekty bycia razem.
Generalnie, nie nadawałbym "zdradzie", czy to fizycznej, czy psychicznej, tak wielkiego znaczenia. Wszak istotą naszego bytu jest naturalna konieczność utrzymania gatunku, a trywialnie - prokreacja.

Serdecznie pozdrawiam
jd

Odpowiedz


Wiadomości w tym wątku
RE: Zdradę można zapomnieć ale co z zaufaniem, czy da się odbudować? - przez janni dupree - 07-12-2011, 19:33

Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości

Kontakt | Forum Single Relax | Wróć do góry | | Wersja bez grafiki | RSS