Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Walentynki Singla
10-02-2013, 18:13,
#11
RE: Walentynki Singla
Walentynki są świętem, gdzie jest strasznie dużo rozgłosu i komercji. Ten rozgłos jest zbyt mocny, ale każdy chce zarobić. Uważam, że walentynki nie są same w sobie złe. Oczywiście single mogą je spędzać w gronie przyjaciół i się również świetnie bawić. Nie zawsze jest taka możliwość, ale trzeba brać z życia to co najlepsze. Dla każdego przyjdzie pora na miłość. Trzeba cieszyć się życiem, każdym dniem, który mamy.
Odpowiedz
13-02-2013, 21:00,
#12
RE: Walentynki Singla
a wianki? ; nie nasze?
Odpowiedz
14-02-2013, 11:29,
#13
RE: Walentynki Singla
no i mamy Walentynki Smile Ja postanowiłam uczcić dzień strojem, i dziś jestem ubrana na czerwono Cool (co sprowokowało też miłe słowa kolegów z pracy, hehe) Tongue

A w necie znalazłam ciekawy wpis dotyczący Walentynek
Cytat:Napisano Autor Tytuł
dzisiaj 09:58 romaro (3046 punktów) Walentego
Ocena 1 na 1
Najsłynniejszym włoskim miastem związanym ze św. Walentym jest Terni, oddalone o 100 km od Rzymu. Lokalna tradycja głosi, że święty tam przyszedł na świat w roku 175, tam też został biskupem. Zginął jako męczennik w Rzymie 14 lutego, ale jego ciało wróciło do Terni. Legenda mówi, że Walenty pobłogosławił miłość między pogańskim legionistą a młodą chrześcijanką. W ślad za nimi takie błogosławieństwo z rąk świątobliwego biskupa chcieli otrzymywać inni zakochani.
Osobiście bardziej do mnie przemawia liturgista ks. Bogusław Nadolski, który twierdzi, że walentynkowe święto związane jest z początkiem nastania wiosny, kiedy ptaki odbywają swoje gody, i w tym duchu w XIV wieku we Francji, Belgii i w Anglii świętowano 14 lutego jako dzień zakochanych. Twierdzi, że to święto nie jest oryginalnym produktem ze Stanów Zjednoczonych. Ma rację i nie ma racji. W końcu kto kolonizował Amerykę? Z drugiej strony, nie wystarczy wyprodukować, trzeba jeszcze umieć sprzedać.
Kto w końcu jest prawdziwym patronem zakochanych? Jak się okazuje papież... Jan Paweł II. W 1997 roku, posłał do Terni, w którym co roku 14 lutego przy grobie Walentego gromadzą się pary narzeczonych, własnoręcznie napisane pozdrowienie Brzmiało ono: "Miłość zwycięża, znosi granice, przełamuje bariery między ludźmi. Miłość stwarza nowe społeczeństwo".
I w takim duchu poprowadzi specjalne, walentynkowe nabożeństwo ks. Marcin Durzyński, z Parafii św. Józefa w Makowie i zaprasza wszystkich zakochanych.
Amerykański produkt znalazł się na kościelnych półkach.
Pozdrawiam.

Walentynki w kościele
Prawdziwie szczęśliwi są ci, którzy sami zdobyli własne szczęście.
Odpowiedz
14-02-2013, 12:48,
#14
RE: Walentynki Singla
A ja uczczę ten dzień tym, że będzie to dzień jak każdy inny Tongue nie liczę na żadne zaskoczenie, więc zaraz znowu schodzę do pracy i będę zapierdzielał jak mały samochodzikBig Grin
adeat invito ne quis discedere amore
Odpowiedz
14-02-2013, 15:21,
#15
RE: Walentynki Singla
Walentynki to Święto Zakochanych (łykamy wszystko amerykańskie, jak żaby), więc dla singla, to jeden z koszmarów. Dla par to rzeczywiście okazja, by więcej czasu i uwagi poświęcić bliskiej osobie.
Walentynki będę obchodzić, kiedy znajdę Walentego. Póki co, jestem po pracy i chcę, żeby ten dzień się skończył.
Odpowiedz
14-02-2013, 17:49,
#16
RE: Walentynki Singla
To nieco dziwne, że trzeba mieć zaznaczone w kalendarzu kiedy jest dzień wyznawania sobie miłości. Przecież każdy dzień jest dobry na to by powiedzieć jak bliska jest Ci dana osoba. Walentynki to dziwne Święto.
Odpowiedz
15-02-2013, 20:39,
#17
RE: Walentynki Singla
Kocham siebie więc jest co uczcic Smile
Odpowiedz
03-09-2013, 17:52,
#18
RE: Walentynki Singla
Jakieś tam "relikwie" tzw. św. Walentego znajdują się w kościele w Chełmnie, w woj. kujawsko-pomorskim, miasteczko bardzo ładne, polecam odwiedzić. Jednak owe "Walentynki" jakie znamy to czysty kicz i amerykańska komercja, moim subiektywnym zdaniem oczywiście.
Odpowiedz
31-01-2014, 18:55,
#19
RE: Walentynki Singla
i siup w górę, bo ten jakże radosny dla singli dzień zbliża się wielkimi krokami
Odpowiedz
31-01-2014, 18:56,
#20
RE: Walentynki Singla
Czy aby na pewno radosny?
Odpowiedz


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości

Kontakt | Forum Single Relax | Wróć do góry | | Wersja bez grafiki | RSS