Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Przyjaźń damsko - męska
05-02-2013, 21:34,
#1
Przyjaźń damsko - męska
Czy waszym zdaniem istnieje przyjaźń damsko - męska? Wiem, że może wydawać się to dość "oklepany" temat, ale chciałabym poznać wasze stanowisko w tej sprawie Smile Ja osobiście nie wierze w taką przyjaźń, a Wy ?
Odpowiedz
05-02-2013, 21:59,
#2
RE: Przyjaźń damsko - męska
A ja wierzę, chociaż dzisiaj jest trudno spotkać prawdziwą przyjaźń męsko-męską czy damsko-damską. Ale wśród moich znajomych jest kilka takich przypadków, część z nich próbowało nawet wspólnych związków ale woleli powrócić do stopy przyjacielskiej. Gorzej jest jeżeli przynajmniej jedna osoba naprawdę się zakocha a druga nie w tedy zazwyczaj nic z tego nie wychodzi
adeat invito ne quis discedere amore
Odpowiedz
06-02-2013, 08:09,
#3
RE: Przyjaźń damsko - męska
Ja nie tylko wierzę w przyjaźń damsko-męską, ale także jej doświadczam w swoim życiu. Mam dwóch mężczyzn, których z przyjemnością mogę nazwać moimi przyjaciółmi, są nie tylko dla mnie bliscy, wspierają mnie i są przy mnie, kiedy potrzebuję wsparcia, ale też pomogli mi "wyleczyć sie" z kompleksów i nieśmiałości. dziś mówia mi, żebym sie nie zmieniała, bo lubią mnie taką, jaka jestem. w relacjach z kobietami jest często dużo niezdrowej zazdrosci, takiego porównywania sie. Ja potrzebuję w przyjaźni oparcia i zrozumienia, a nie mówienia, że jestem gorsza, czy źle ubrana, a niestety i tacy ludzie sie zdarzali w moim życiu.
Odpowiedz
06-02-2013, 09:42,
#4
RE: Przyjaźń damsko - męska
Wybaczcie sarkazm ale takie coś jak przyjaźń damsko - męska istnieje tylko i wyłącznie w krainie czarów. Zarówno ja jak i wielu moich znajomych, dziewczyn czy facetów doświadczyliśmy prób nawiązania takich przyjaźni. Albo kończą się w łóżku bo jedna ze stron tak naprawdę chce czegoś więcej i później albo znajomość przepada albo przeradza się w związek. Facetom zawsze chodzi po głowie żeby z koleżanką albo "przyjaciółką" się przespać, JEDYNY wyjątek jest wtedy jeśli dziewczyna jest po prostu brzydka. Sorry ale taka jest rzeczywistość. Z dziewczynami trochę bardziej skomplikowane, za przyjaciela uznają kogoś wyjątkowo niemęskiego i staje się o taką męską koleżanką, która jest wyrzucana do kosza jak dziewczyna wejdzie w jakiś związek, albo geja albo facet jej się podoba, chciałaby coś więcej a przyjaźń jest troche grą na czas żeby przygotować grunt. Podobno wyjątki się zdarzają i ktoś kiedyś widział takich "przyjaciół" gdzieś na końcu świata jak kryli się przed resztą ludzi, a może to była legenda...
Odpowiedz
06-02-2013, 10:21,
#5
RE: Przyjaźń damsko - męska
I widzisz Marcel, tu się mylisz. Osobiście mam przyjaciela jeszcze z czasów podstawówki. Nasza przyjaźń trwa latami i pomimo bycia w między czasie w związkach, nasza przyjaźń mimo to przerwała tyle lat. Z całą stanowczością mogę powiedzieć, że może zdarza się to rzadko, ale przyjaźń damsko-męska istnieje.
"Zła wiadomość jest taka, że czas leci. Dobra - Ty jesteś Pilotem"
[Michael Altshuler]
Odpowiedz
06-02-2013, 10:26,
#6
RE: Przyjaźń damsko - męska
Ludzie czasem nie wiedzą co to znaczy "przyjaźń". Jeśli ktoś nie doświadczył takiego uczucia, to rozumiem. Przyjaźń to jest przede wszystkim coś, co daje nam poczucie bezpieczeństwa, wsparcie duchowe, poczucie zrozumienia. przyjaciel to ktoś komu możemy bezgranicznie zaufać, podzielić sie z nim naszym życiem, bez obawy, że ktoś nas wyśmieje. A czy to będzie między jedną płcią a drugą to nie ma znaczenia. Oczywiście, między mężczyzną i kobietą będzie ( prędzej czy później ) istnieć "chemia" między nimi Smile, ale to juz zupełnie inne uczucie. Nie przyjaźń. Jedno drugiego nie wyklucza. I tylko od nich samych zależy co ze sobą zrobią.
Odpowiedz
06-02-2013, 10:33,
#7
RE: Przyjaźń damsko - męska
I tu się nie zgodzę. Jeśli w perspektywie jest chemia to już nie może być przyjaźni. Mam dwóch najlepszych przyjaciół - facetów i wszystko co wymieniasz jak najbardziej ma miejsce oprócz chemii. Ona z oczywistych względów nam nie grozi Wink I to jest ta granica między przyjaźnią a zauroczeniem/miłostką/miłością. Cienka granica, której łatwo nie zauważyć i trwać w naiwnym przekonaniu - ale wszystko do czasu.
Odpowiedz
06-02-2013, 10:33,
#8
RE: Przyjaźń damsko - męska
(06-02-2013, 10:26)Anusiawawa napisał(a): Ludzie czasem nie wiedzą co to znaczy "przyjaźń". Jeśli ktoś nie doświadczył takiego uczucia, to rozumiem. Przyjaźń to jest przede wszystkim coś, co daje nam poczucie bezpieczeństwa, wsparcie duchowe, poczucie zrozumienia. przyjaciel to ktoś komu możemy bezgranicznie zaufać, podzielić sie z nim naszym życiem, bez obawy, że ktoś nas wyśmieje. A czy to będzie między jedną płcią a drugą to nie ma znaczenia. Oczywiście, między mężczyzną i kobietą będzie ( prędzej czy później ) istnieć "chemia" między nimi Smile, ale to juz zupełnie inne uczucie. Nie przyjaźń. Jedno drugiego nie wyklucza. I tylko od nich samych zależy co ze sobą zrobią.

Nie zgadzam się z tym, wcale nie musi być prędzej czy później chemii. Z moim przyjacielem znamy się od jakiś 30 lat. Nigdy nie było i nie będzie między nami chemii damsko-męskiej. To jest przyjaźń. Mogę na niego liczyć, a on może liczyć na mnie. Jesteśmy jak rodzeństwo. On teraz ma nową dziewczynę, ale to nic między nami nie zmienia. Wcześniej też nie zmieniało, bo łączy nas tylko i wyłącznie przyjaźń, prawdziwa przyjaźń. Wink
"Zła wiadomość jest taka, że czas leci. Dobra - Ty jesteś Pilotem"
[Michael Altshuler]
Odpowiedz
06-02-2013, 13:10,
#9
RE: Przyjaźń damsko - męska
Marcel, myślę że twoje podejście dotyczy twoich doświadczeń. Nie ładnie jest zatem krytykować innych osób. Uważam z pełnym przekonaniem, że przyjaźń damsko męska istnieje chociaż jest rzadkością. Jest to zazwyczaj trudna do wypracowania relacja. Przyjaźń damsko męska istnieje w tedy kiedy osoba płci przeciwnej jest nam emocjonalnie bardzo bliska i potrafimy jej zaufać, nie czując przy tym pociągu seksualnego. Nie oznacza to że ktoś jest brzydki ( uroda jest rzeczą względną, nie to ładne co ładne, ale co się komu podoba) wypowiadasz się bardzo kategorycznie i w sposób dla mnie dosyć nie przyjemny. Uważam że życie jest zbyt skomplikowane aby ktokolwiek miał monopol na prawdę. Ja jednak uważam że nie ma rzeczy których nie da się osiągnąć. Czyli jeżeli ktoś mi mówi, że czegoś się nie da osiągnąć ja przychodzę i robię wszystko żeby pokazać, że nie ma rzeczy niemożliwych. A sarkazm jest to kulturalniejsza odmiana złośliwości mająca na celu upokorzenie współrozmówców, i tej formy wypowiedzi nigdy nie będe tolerował
adeat invito ne quis discedere amore
Odpowiedz
06-02-2013, 14:03,
#10
RE: Przyjaźń damsko - męska
Myślę sobie, że na pytanie: czy istnieje przyjaźń damsko-męska, tak na prawdę nie ma dobrej odpowiedzi. Chyba to jest pytanie w stylu, co było pierwsze, jajko czy kura? Ja, na dzień dzisiejszy(kto wie może kiedyś coś się zmieni) nie wierzę w taką przyjaźń. Z prostego powodu, ponieważ byłam świadkiem wielu takich przyjaźni i zawsze, niestety, po czasie okazywało się, że jedna ze stron, albo obie czują coś więcej. Najbardziej kuriozalną przyjaźń jaką pamiętam, to przyjaźń mojej kuzynki i jej szkolnego kolegi. Przyjaźnili się przez wiele lat, po drodze były dzieci (Jego), różni partnerzy, by po blisko 20 latach, kiedy to On stawał na ślubnym kobiercu, chwilę po powiedzeniu TAK swojej ówczesnej partnerce, zwierzył się mojej kuzynce, że tak na prawdę to On kocha ją, a przysięgę, którą przed chwilą złożył, złożył myśląc o niej. Nigdy później z ust kuzynki, nie słyszałam już nic na Jego temat. Niestety z jej strony to była tylko przyjaźń, zresztą, serce dawno miała już zajęte. Hmmm, to chyba wtedy (tak myślę) upadła moja wiara w taki rodzaj przyjaźni. W późniejszych latach byłam świadkiem jeszcze kilku innych "przyjaźni", ale te następne były bardziej oczywiste. Jedna strona się przyjaźniła, a druga strona pod pretekstem "tylko przyjaźni" robiła maślane oczy. Ot, takie moje doświadczenia z przyjaźnią, innych na razie nie mam.
Odpowiedz


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości

Kontakt | Forum Single Relax | Wróć do góry | | Wersja bez grafiki | RSS