Ocena wątku:
  • 2 głosów - średnia: 5
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Halloween
27-10-2012, 19:01,
#1
Halloween
[Obrazek: dynia_halloweenowa]

Halloween już za kilka dni. Dynie przygotowane?
Co sądzicie o tym święcie?

.
"Zła wiadomość jest taka, że czas leci. Dobra - Ty jesteś Pilotem"
[Michael Altshuler]
Odpowiedz
30-10-2012, 11:20,
#2
RE: Halloween
słodkości, przebieranki, lampiony, fajna odmiana od codziennościSmile
wybiera się ktoś może do Salsa Libre na halloweenową imprezę?
Odpowiedz
30-10-2012, 17:02,
#3
RE: Halloween
Nie uznaję tego świeta Typowo amerykańskie a własnych nie cenimy :-(
To jest komercjalizacja świąt aby kasę rozne firmy zarobiły :-(
Odpowiedz
31-10-2012, 11:03, (Ten post był ostatnio modyfikowany: 31-10-2012, 11:10 przez DeeDee.)
#4
RE: Halloween
wiesz, znicze i wieńce też kosztują.. niektórzy handlarze żyją tylko z Zaduszek (po przejęciu święta przez kk zwanych Wszystkich Świętych)...

Nie wspominając o koszcie benzyny i biletów kolejowych, gdyż 3/4 Polaków rusza wtedy "na groby", aaah no i tzw. "na tacę" lub za msze wspominkowe zamawiane przez bliskich zmarłych, środki do czyszczenia grobów, robocizna... Niech każdy sobie to podliczy i przeliczy ile ubranek, gadżetów i cukierków można za to kupić na Halloween.. Całe przedszkole można ubrać!

Pamiętać też należy, że za tę polską jesienną histerię wielu zapłaci najwyższą cenę życia - ilu ich było dowiemy się w niedzielę z wiadomości Sad


P.S. Ja myślę, że oryginalne Zaduszki były bardzo podobne do Halloween Smile
Prawdziwie szczęśliwi są ci, którzy sami zdobyli własne szczęście.
Odpowiedz
31-10-2012, 11:21, (Ten post był ostatnio modyfikowany: 31-10-2012, 11:23 przez AGNI.)
#5
RE: Halloween
Żadnego z tych świąt nie lubię... Ja w ogóle mało "świąteczna" jestemNuda ale szanuję upodobania innych ...

Dynie wolę z mlekiem albo marynowaną Wink

(30-10-2012, 17:02)Truskaweczka napisał(a): Nie uznaję tego świeta Typowo amerykańskie a własnych nie cenimy :-(
To jest komercjalizacja świąt aby kasę rozne firmy zarobiły :-(

W pełni się zgadzam.
Odpowiedz
01-11-2012, 00:28,
#6
RE: Halloween
(31-10-2012, 11:03)DeeDee napisał(a): wiesz, znicze i wieńce też kosztują.. niektórzy handlarze żyją tylko z Zaduszek (po przejęciu święta przez kk zwanych Wszystkich Świętych)...

Nie wspominając o koszcie benzyny i biletów kolejowych, gdyż 3/4 Polaków rusza wtedy "na groby", aaah no i tzw. "na tacę" lub za msze wspominkowe zamawiane przez bliskich zmarłych, środki do czyszczenia grobów, robocizna... Niech każdy sobie to podliczy i przeliczy ile ubranek, gadżetów i cukierków można za to kupić na Halloween.. Całe przedszkole można ubrać!

Pamiętać też należy, że za tę polską jesienną histerię wielu zapłaci najwyższą cenę życia - ilu ich było dowiemy się w niedzielę z wiadomości Sad


P.S. Ja myślę, że oryginalne Zaduszki były bardzo podobne do Halloween Smile

Wszystkich Świętych i Zaduszki to dwa oddzielne dni - Wszystkich Świętych jest 1-go a Zaduszki 2-go listopada

----
Asia

Joanna Pietrzak-Malinowska
Wypoczynek dla Singli - Single Relax
http://singlerelax.pl
Odpowiedz
01-11-2012, 11:46, (Ten post był ostatnio modyfikowany: 01-11-2012, 11:49 przez DeeDee.)
#7
RE: Halloween
(01-11-2012, 00:28)Joanna napisał(a): Wszystkich Świętych i Zaduszki to dwa oddzielne dni - Wszystkich Świętych jest 1-go a Zaduszki 2-go listopada

Ja pisałam jak to było oryginalnie a nie teraz. Teraz jest tak jak kk pasuje.

Natomiast oryginalnie Słowianie obchodzili święto zmarłych dwa razy w roku - na wiosnę i na jesień.

Jesienią obchodzili Dziady (noc z 31.10 na 1.11 - analogicznie do Halloween), zwane też nocą zaduszną (Zaduszkami), które to święto było przygotowaniem przed świętem zmarłych, obchodzonym 2 listopada.

Ja sama pamietam, że w mojej rodzinie 1 listopada nie określało się inaczej jak Zaduszki. I jak byłam dzieckiem to jeździliśmy do rodziny na Zaduszki.

Źródło
Prawdziwie szczęśliwi są ci, którzy sami zdobyli własne szczęście.
Odpowiedz
02-11-2012, 20:58,
#8
RE: Halloween
(01-11-2012, 11:46)DeeDee napisał(a):
(01-11-2012, 00:28)Joanna napisał(a): Wszystkich Świętych i Zaduszki to dwa oddzielne dni - Wszystkich Świętych jest 1-go a Zaduszki 2-go listopada

Ja pisałam jak to było oryginalnie a nie teraz. Teraz jest tak jak kk pasuje.

Natomiast oryginalnie Słowianie obchodzili święto zmarłych dwa razy w roku - na wiosnę i na jesień.

Jesienią obchodzili Dziady (noc z 31.10 na 1.11 - analogicznie do Halloween), zwane też nocą zaduszną (Zaduszkami), które to święto było przygotowaniem przed świętem zmarłych, obchodzonym 2 listopada.

Ja sama pamietam, że w mojej rodzinie 1 listopada nie określało się inaczej jak Zaduszki. I jak byłam dzieckiem to jeździliśmy do rodziny na Zaduszki.

Źródło

DeeDee kompletnie mylisz pojęcia - Zaduszki to święto chrześcijańskie a Dziady to dawny obyczaj niechrześcijański.

Zaduszki są obchodzone od zawsze 2-go listopada.
Obchody Dnia Zadusznego zapoczątkował w chrześcijaństwie w roku 998 św. Odilon, opat z Cluny, jako przeciwwagę dla pogańskich obrządków czczących zmarłych. Na dzień modłów za dusze zmarłych – stąd nazwa „Zaduszki” – wyznaczył pierwszy dzień po Wszystkich Świętych. W XIII wieku ta tradycja rozpowszechniła się w całym Kościele katolickim.
Odpowiedz
03-11-2012, 09:03, (Ten post był ostatnio modyfikowany: 03-11-2012, 09:58 przez Kamawi.)
#9
RE: Halloween
(02-11-2012, 20:58)Mirabelka napisał(a): DeeDee kompletnie mylisz pojęcia - Zaduszki to święto chrześcijańskie a Dziady to dawny obyczaj niechrześcijański.

DeeDee nie pomyliła pojęć. Nie napisała, że Zaduszki i Dziady to jest to samo. Sięgnęła czasów jeszcze sprzed chrześcijaństwa, bo Zaduszki to polski współczesny odpowiednik pogańskiego święta Dziadów, które właśnie były obchodzone dwa razy do roku, a chrześcijańskie Zaduszki obchodzi się tylko raz w roku 2 listopada.
Każda z Was napisała poprawnie.
"Zła wiadomość jest taka, że czas leci. Dobra - Ty jesteś Pilotem"
[Michael Altshuler]
Odpowiedz
03-11-2012, 10:24,
#10
RE: Halloween
Mirabelka, mam wrażenie, ze nie zajrzałaś do źródła, które zalinkowałam...
Prawdziwie szczęśliwi są ci, którzy sami zdobyli własne szczęście.
Odpowiedz


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości

Kontakt | Forum Single Relax | Wróć do góry | | Wersja bez grafiki | RSS