Wątek zamknięty 
Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Uwolnij Łacha - teraz w sobotę, Warszawa
19-01-2012, 16:57,
#1
Rainbow  Uwolnij Łacha - teraz w sobotę, Warszawa
Jeśli macie jakieś ciuchy, których już nie nosicie lub nie lubicie to.... może akcja "Uwolnij Łacha" będzie dobrym rozwiązaniem. Pakujemy stare szmatki, zabieramy ze sobą, na miejscu wykładamy na stertę innych i wybieramy sobie coś w zamian.
Po za tym będzie muzyka na żywo (karaibskie rytmy!) oraz stoiska, na których można ponoć kupić coś fajnego i oryginalnego (rękodzieła).

XI edycja „Uwolnij Łacha”
21 stycznia 2012 od godziny 12:00 do ostatniego „łacha”
w klubie "1500 metrów do wynajęcia" ul. Solec 18 w Warszawie
Wstęp: 8 złotych

Więcej tutaj: http://ekomiko.pl/?p=6329
I tutaj: http://www.uwolnijlacha.blogspot.com/

Nie byłam na poprzednich edycjach, ale teraz wybrałabym się z ciekawości (zwłaszcza, że znajdzie się w szafie parę "łachów").
Ktoś chętny?

20-01-2012, 12:12,
#2
RE: Uwolnij Łacha - teraz w sobotę, Warszawa
oj.. ja na jesieni zrobiłam czyszczenie szafy i te, w których nie chodzę wyrzuciłam Sad
Ale na wiosenną edycję jeśli taka będzie to się piszę Smile
Prawdziwie szczęśliwi są ci, którzy sami zdobyli własne szczęście.
20-01-2012, 17:54,
#3
RE: Uwolnij Łacha - teraz w sobotę, Warszawa
dobrze wiedzieć, że są takie akcje...ja wrzucam niepotrzebne ubrania do pojemników PCK...w chwili obecnej nie mam czego się pozbywać.
24-01-2012, 23:01,
#4
RE: Uwolnij Łacha - teraz w sobotę, Warszawa
ciekawy pomysł na biznes Smile
25-01-2012, 08:15,
#5
RE: Uwolnij Łacha - teraz w sobotę, Warszawa
Nie tylko fajny pomysł na biznes, ale też dla wielu sposób na porządki w szafie i zrobienie miejsca na nowe ubrania.
27-01-2012, 16:22, (Ten post był ostatnio modyfikowany: 27-01-2012, 16:24 przez Sylvik.)
#6
RE: Uwolnij Łacha - teraz w sobotę, Warszawa
Biznes to nie bardzo, raczej sposób na pozbycie się/wymianę rzeczy, których już nie potrzebujemy, aby nie wyrzucać ich bezmyślnie do śmieci. Wrzucanie do pojemników PCK też nie wygląda u nas tak kolorowo jak by nam się wydawało. W rzeczywistości te ubrania nie trafiają do potrzebujących tylko do firmy Wtórpol, która z PCK miała jedynie umowę na wykorzystanie logo, które wzbudza u ludzi zaufanie. Ciuchy trafiają na przeróbki, a większość do hurtowni odzieży używanej.
Umowa została już rozwiązana, logo zniknęło z pojemników, ale ludzie nadal wrzucaja... Fajnie nie? Lepiej wystawiać ciuchy na aukcjach w necie i jeszcze coś zarobić jeśli się da albo zostawić paczuszkę pod śmietnikiem - może jakiś bezdomny sobie weźmie. Tak chyba lepiej.
Mam tylko nadzieję, że te rzeczy które nie znajdą nowych właścicieli po akcji "Uwolnij Łacha" faktycznie trafią do PCK, a nie do Wtórpolu czy innego cwaniaka. Tego nie wiem. Niestety nie byłam, bo się rozchorowałam :-(

tu można poczytać http://www.tvnwarszawa.pl/archiwum/4816,program.html
http://supernowosci24.pl/nielegalne-poje...na-odziez/
28-01-2012, 17:58,
#7
RE: Uwolnij Łacha - teraz w sobotę, Warszawa
U nas te pojemniki na odzież w większości poznikały, bo ludzie wrzucali im tam popiół z pieców i co chwilę się paliła zawartość wraz z pojemnikiem. Taki pojemnik nie nadawał się do użytku. Firmie nie opłacało się co chwile stawiać nowego pojemnika.

Mi te pojemniki nie przeszkadzały, bo co za różnica czy stare ubrania wrzucę do kosza na śmieci czy do takiego pojemnika. Żałuję jedynie, że u mas nie ma takich aukcji.
28-01-2012, 20:08,
#8
RE: Uwolnij Łacha - teraz w sobotę, Warszawa
Pomagam bezdomnym przez fundację, 1 raz w tygodniu, bo na więcej nas nie stać, karmimy bezdomnych, rozdajemy im ubrania i gotujemy zupę lub drugie danie na gorąco, kawe, herbate.
Na dzisiaj co tydzień schodzi się w centrum wawy ok. 200 bezdomnych.

Jak macie coś do dania to ja chętnie wezmę Smile
29-01-2012, 19:03,
#9
RE: Uwolnij Łacha - teraz w sobotę, Warszawa
Meg szkoda że mieszkasz tak daleko, mam przepełnione szafy i z chęcią bym się sporo rzeczy pozbyła.
Wątek zamknięty 


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości

Kontakt | Forum Single Relax | Wróć do góry | | Wersja bez grafiki | RSS