Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Prawdziwe związki partnerskie, czy tylko chwilowa zabawa?
11-08-2016, 20:26,
#1
Prawdziwe związki partnerskie, czy tylko chwilowa zabawa?
Jak to jest z osobami, tworzącymi związki partnerskie?
Kiedy możemy powiedzieć, że ktoś jest z kimś na poważnie, z prawdziwego uczucia, ze szczerości, czy tylko dla "dobrej zabawy", dla chwilowej przyjemności, gdzie to nic nie znaczyło?
Czy w ogóle można nazwać coś "związkiem", między dwojgiem ludzi jeżeli nie ma żadnego uczucia, szacunku dla siebie i innych wartości, jakie powinny być, żeby tworzyć związki?

Bo w obecnych czasach, niestety, wielu ludzi nie traktuje "bycia z kimś" poważnie, a jest to tylko chwilowy stan, żeby po prostu z kimś się "pobawić", a potem o tym się zapomina.
Nie każdy lubi coś takiego, ponieważ to zależy od podejścia.
Jedni lubią tylko dobrze się bawić i mają kogoś "na chwilę", nie angażując się w nic poważnego, a inni traktują takie sprawy poważnie i robią sobie dużo nadziei, że coś stworzą na stałe, ale to się nie zawsze udaje.
Jeżeli o mnie chodzi, mi też coś takiego nie odpowiada, ale tylko wtedy, gdy nie jestem normalnie i poważnie traktowany przez dziewczynę.
Jeżeli dziewczyna, kobieta mnie lekceważy, traktuje, jak niepotrzebną rzecz, jak zabawkę i robi to tylko dla własnej przyjemności, to jest to z jej strony nie w porządku i niesprawiedliwe.
Pewne sprawy powinno się sobie wyjaśniać na początku.
"Albo coś mi pasuje i się na coś godzę, albo mi to nie pasuję i się nie godzę".
Dorośli ludzie powinni umieć wyjaśniać sobie takie sprawy i nie oszukiwać się, nie traktować, jak przedmioty.
Jeśli ja mam do czynienia z dziewczyną, to nie ma znaczenia to, że jest atrakcyjna, ładna i przyciąga wzrokiem.
Wolę, żeby była to znajomość koleżeńska, na początek, a potem, o ile byłaby to ta, odpowiednia dla mnie dziewczyna, można pomyśleć o stworzeniu bliskiego związku.
Tylko że muszą chcieć tego dwie strony, ze szczerości, a nie wymuszać na kimś tworzenie związku.

Raczej nie można mówić o stworzeniu z kimś bliskiego związku i normalnych relacji, jeżeli ktoś nie kieruje się szczerością i dobrymi zamiarami wobec kogoś.
To jest "opcja" niemożliwa.
Jestem SINGLEM i fajnie mi z tym.
Odpowiedz
11-08-2016, 20:53,
#2
RE: Prawdziwe związki partnerskie, czy tylko chwilowa zabawa?
Może mi się tylko tak wydaje, ale odpowiedziałeś sam sobie ^^
Nieśmiały Team Speak

[Obrazek: widgetv2.php?ip=91.121.55.41&port=34558]
Odpowiedz
11-08-2016, 23:07, (Ten post był ostatnio modyfikowany: 11-08-2016, 23:30 przez Osamotniony.)
#3
RE: Prawdziwe związki partnerskie, czy tylko chwilowa zabawa?
No ale ja chciałbym znać zdanie w tym temacie także innych użytkowników, co sądzą o związkach tylko "dla zabawy" lub o normalnych, dobrych związkach.
Bo moje zdanie jest takie, że ja nie uznaje takich związków, które mają się opierać tylko na "złym traktowaniu kogoś", robieniu z kogoś sobie żartów, ponieważ myśli się tylko o sobie.
Nie byłem nigdy nawet w takim normalnym związku, bo jakoś nigdy mi się to nie udało.

Myślę, że wiele związków, jakie tworzą ludzie, to nie są związki oparte na szczerości, na prawdziwym uczuciu, ale dla pewnych korzyści i dla ładnego wyglądu.
Każdy chyba wie, że prawie każdy facet patrzy zawsze na atrakcyjne, ładne kobiety i też wielu facetów na to leci, ponieważ ten wygląd, ta "atrakcyjność" kobiet jest na pierwszym miejscu.
Są związki, które się opierają tylko na "ładnym wyglądzie", a tak naprawdę nic dobrego nie wnoszą w tworzenie dobrego związku i relacji.
Prędzej czy później dochodzi do rozpadu takich związków, i to nie zawsze w dobrej atmosferze.
Na pierwszym miejscu, jeżeli ktoś chce z kimś być, stworzyć jakieś relacje, powinno się dostrzegać wartości, cechy i charakter, a wygląd zewnętrzny, to już dalsza sprawa.
Jest wiele bardzo ładnych i atrakcyjnych kobiet, które chodzą po ulicach, są w wielu miejscach publicznych, ale nie wiadomo, jakie są? Czym się kierują? Czy mają pozytywny charakter?
Czy można nawiązać z takimi kobietami fajne relacje, dobrą rozmowę?
Faceci, którzy tylko patrzą na wygląd i "piękność" u kobiet i nic innego nie chcą dostrzegać, mogą być w dużym błędzie.
Bo to mogą być tylko pozory, natomiast, rzeczywistość może wyglądać inaczej.
Jestem SINGLEM i fajnie mi z tym.
Odpowiedz
12-08-2016, 11:25,
#4
RE: Prawdziwe związki partnerskie, czy tylko chwilowa zabawa?
A ja myślę podobnie jak Ty. Raz byłe bliski związku (nawet niedawno to było, eh...) i nic nie wyszło bo właśnie tylko ja do tego poważnie podchodziłem, a ona chciała szybko się zabawić i marzyła o kimś co sam będzie wobec niej wszystko musiał i zawsze w każdym temacie (którego jeszcze będzie musiał sam się domyślić bo nie powie o co cho) ją zrozumie, ale w drugą stronę już ni chu chu. Nie dałem jej tego więc znalazła innego co najwyraźniej dał, ale jeszcze długo twierdziła, że to tylko jej kolega i że póki co zamierza być singielką, a o tym, że są razem dowiedziałem się od kogo? No jasne, że od osób trzecich bo ona nigdy to co powinienem wiedzieć od niej mi nie raczyła powiedzieć, chyba że w karczemnej awanturze, której celem było udowodnić mi, że to ja winny bo Duchem Świętym nie jestem i nie prześwietlam ludzkiego umysłu. Potem rzecz jasna do wszystkiego mi się przyznała i stwierdziła, że nie ma sobie nic do zarzucenia... Dla niej najwyrażniej relacje z innymi to gra gdzie akurat ja miałem słabszą kartę. Więc owszem. Sam traktuję nie tylko związki, ale i choćby zwyczajną przyjaźń na serio bo i człowieka przede wszystkim traktuję na serio i wymagam tego samego, a jak ktoś się chce bawić to niech weźmie sobie klocuszki, lale czy co tam woli, niech siada w koncik i dorasta na spokój by ludzi nie męczyć...
Nieśmiały Team Speak

[Obrazek: widgetv2.php?ip=91.121.55.41&port=34558]
Odpowiedz
12-08-2016, 13:59,
#5
RE: Prawdziwe związki partnerskie, czy tylko chwilowa zabawa?
Wy się tak doskonale rozumiecie, że może byście stworzyli idealny związek partnerski?
Najpewniejszą oznaką pogodnej duszy jest zdolność śmiania się z samego siebie.
Odpowiedz
12-08-2016, 14:13,
#6
RE: Prawdziwe związki partnerskie, czy tylko chwilowa zabawa?
Ty już stworzyłeś idealny sam ze sobą. Nie przebili byśmy ciebie Wink
Nieśmiały Team Speak

[Obrazek: widgetv2.php?ip=91.121.55.41&port=34558]
Odpowiedz
12-08-2016, 14:33,
#7
RE: Prawdziwe związki partnerskie, czy tylko chwilowa zabawa?
No ja akurat jestem innej orientacji i Panowie mi nie leżą.
Natomiast, co do związków, to jest duży problem niektórych kobiet, które nie wiedzą, czego oczekują od facetów.
I, niestety, coraz częściej ma się do czynienia z kobietami, idącymi "na łatwiznę", bo tak jest dla nich wygodniej.
One same nie dają nic dobrego od siebie, nie wnoszą do wzajemnych relacji nic pozytywnego, a liczą tylko na "dobrą zabawę", czasami też na korzyści finansowe od facetów.
Współczuje komuś, kto chce z kimś być w tzw. "pustym związku", który nie opiera się na niczym dobrym.
Takie osoby męczą się ze sobą i tkwią w tym na siłę, jak desperaci, ponieważ nie widzą nic innego, poza wyglądem i pewnymi korzyściami.
I to też dotyczy, wielu związków małżeńskich, które tacy ludzie nie wiadomo po co zawierali ze sobą.

Dla mnie, jeżeli mam być z jakąś kobietą, a nawet z bliską koleżanką, to po pierwsze, muszę się bardzo dobrze czuć z taką kobietą i odwrotnie.
Ona też musi się czuć dobrze w moim towarzystwie, bo chodzi tu o bliską więź, jaką się odczuwa albo nie.
Nie wiem, jak można się do kogoś zmuszać, robiąc to na siłę i wiedząc, że to nie jest ta osoba? Że nie ma porozumienia z taką osobą?
Takie związki, to chyba są tylko dla wyglądu, bo nic innego nie wnosi to do wspólnych relacji.
Najważniejsza sprawa, to dobrze ze sobą rozmawiać, umieć rozmawiać i znaleźć wspólny język.
I tu nie ma znaczenia, czy kobieta jest atrakcyjna, ładna, czy jest przeciętna.
Zbyt duże i szczegółowe wymaganie od kobiet bardzo ładnego wyglądu, to już jest pewna przesada.
Jestem SINGLEM i fajnie mi z tym.
Odpowiedz
12-08-2016, 16:31,
#8
RE: Prawdziwe związki partnerskie, czy tylko chwilowa zabawa?
(12-08-2016, 13:59)SingSing napisał(a): Wy się tak doskonale rozumiecie, że może byście stworzyli idealny związek partnerski?

Haha, popieram. Cool
Odpowiedz
12-08-2016, 20:37,
#9
RE: Prawdziwe związki partnerskie, czy tylko chwilowa zabawa?
Siedzę sobie tak samotny w tej przygnębiającej ciszy.
Manifestem chyba grzmotnę, może wreszcie ktoś usłyszy.
Jednak tylko On zrozumie, chociaż słów żem dużo użył.
Że ten świat jest tak przebrzydły, że na Mnie to nie zasłużył.
Deszczu krople łez spływają, drwiąc ze mnie chyba, po oknie,
Ja zaś cicho sobie piszę, niby razem lecz samotnie.
Najpewniejszą oznaką pogodnej duszy jest zdolność śmiania się z samego siebie.
Odpowiedz
13-08-2016, 12:25,
#10
RE: Prawdziwe związki partnerskie, czy tylko chwilowa zabawa?
Sing - poeta, no fiu fiu
Odpowiedz


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 2 gości

Kontakt | Forum Single Relax | Wróć do góry | | Wersja bez grafiki | RSS