Ocena wątku:
  • 1 głosów - średnia: 4
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Singiel czy Samotny - oto jest pytanie?
16-12-2011, 10:23,
#1
Singiel czy Samotny - oto jest pytanie?
Właśnie, czy istnieje różnica pomiędzy Singlem a Samotnym?
życie jest jak pudełko czekoladek, jak zjesz całe... to będzisz mieć zatwardzenie!
Odpowiedz
16-12-2011, 14:36,
#2
RE: Singiel czy Samotny - oto jest pytanie?
(16-12-2011, 10:23)Maxy napisał(a): Właśnie, czy istnieje różnica pomiędzy Singlem a Samotnym?
Moim zdaniem nie ma szczególnej różnicy, choć nie wątpliwie wydźwięk słowa "samotny" robi swoje i, wcale się nie zdziwię jeżeli jakiś zatwardziłay, zdeklarowany singiel za chwilę mi powie: hej, ja nie jestem samotny, przecież robię to i to, i jeszcze tamto, mam tylu znajomych, podróżuję, realizuję swoje marzenia itd. itd. Ale z drugiej strony, każdy (lub prawie każdy) singiel przyznaje się również do tego, że czasami przychodzą takie chwile jak: wesela, święta, sylwester, choroba, starość(stały przymiot naszej egzystencji) kiedy nagle czegoś brak, więc....
Niemniej, nie należy uogólniać, samotność to przymiot wielu ludzi, nawet tych żyjących w związkach, więc ja, znaku równości nie postawię, ale będę się upierać, że singiel bywa samotny, nawet ten z wyboru.

Odpowiedz
16-12-2011, 15:37, (Ten post był ostatnio modyfikowany: 16-12-2011, 15:38 przez DeeDee.)
#3
RE: Singiel czy Samotny - oto jest pytanie?
Że się powtórzę, według mnie singiel i samotny/samotna to dwie różne osoby. Sądzę, że to czy jest się singlem czy samotnym określa samopoczucie danej osoby.

Jeśli czujemy się dobrze w pojedynkę, nie czujemy się sami, bo nikogo nam nie brakuje (mamy rodzinę i przyjaciół), no i przede wszystkim nie szukamy pary to zdecydowanie jesteśmy singlem.

Jeśli czujemy się źle w pojedynkę, każdą nową znajomość traktujemy jako potencjalną szansę na związek, to jesteśmy osobą samotną.

Dla mnie singiel to człowiek szczęśliwy, dlatego każdy woli być singlem niż samotnym Undecided

Prawdziwie szczęśliwi są ci, którzy sami zdobyli własne szczęście.
Odpowiedz
16-12-2011, 16:04,
#4
RE: Singiel czy Samotny - oto jest pytanie?
(16-12-2011, 15:37)DeeDee napisał(a): Że się powtórzę, według mnie singiel i samotny/samotna to dwie różne osoby. Sądzę, że to czy jest się singlem czy samotnym określa samopoczucie danej osoby.

Jeśli czujemy się dobrze w pojedynkę, nie czujemy się sami, bo nikogo nam nie brakuje (mamy rodzinę i przyjaciół), no i przede wszystkim nie szukamy pary to zdecydowanie jesteśmy singlem.

Jeśli czujemy się źle w pojedynkę, każdą nową znajomość traktujemy jako potencjalną szansę na związek, to jesteśmy osobą samotną.

Dla mnie singiel to człowiek szczęśliwy, dlatego każdy woli być singlem niż samotnym Undecided

To, po co Ci wszyscy ludzie wchodzą na to forum, po co szukają znajomości, wspólnych wyjazdów, skoro stan singielski jest taki wspaniały?
Hmm, to, po co Ty wchodzisz na to forum? Czy Twój pobyt tutaj, wynika tylko i wyłącznie z chęci dyskusji z nami!? Jakoś, mnie to nie przekonuje. Myślę, że gdzieś tam podświadomie szukasz ludzi podobnych sobie, bo, być może nie umiesz(nie umiemy/żeby nie było personalnie tylko do DeeDee) przed sobą się przyznać, że stan singielski czasem Ci(nam) doskwiera.
Odpowiedz
16-12-2011, 16:49,
#5
RE: Singiel czy Samotny - oto jest pytanie?
Wiera, wooowww, take it easy Smile

Odpowiadając na twoje pytanie - to forum jest zarówno dla singli i dla samotnych, i gdybyś przeczytała mój inny wpis na forum (który zresztą stał się przyczynkiem do powstania tego wątku), to uważam, że na tym forum są przede wszystkim samotni, poszukujący towarzystwa - zarówno jeśli chodzi o spędzanie wolnego czasu jak i spędzenie reszty życia.

Nie rozumiem Wiera twojej wycieczki osobistej do w stosunku do mnie. Forum, jak sama nazwa wskazuje (i co też tłumaczyłam przy innym wątku) jest platformą komunikacyjno-poznawczą dla ludzi, których coś łączy. Są fora dla miłośników motocykli, są fora dla hodowców rybek, etc.

To forum jest akurat dla Singli i SAMOTNYCH.

Jeszcze nie wynaleziono teleportacji, więc jedynym sposobem w jaki mogę się tu uaktywnić są wpisy.

Jeśli masz wyobraźnię to proszę, możesz sobie wyobrażać na mój temat cokolwiek.. natomiast nie wymagaj ode mnie, żebym ci tłumaczyła swoje życie i swoje wybory, nawet te dotyczące mojej obecności na tym forum.

Prawdziwie szczęśliwi są ci, którzy sami zdobyli własne szczęście.
Odpowiedz
16-12-2011, 17:07,
#6
RE: Singiel czy Samotny - oto jest pytanie?
(16-12-2011, 16:49)DeeDee napisał(a): Wiera, wooowww, take it easy Smile

Odpowiadając na twoje pytanie - to forum

Nie bardzo rozumiem po co się tak unosisz. Każdy ma prawo do własnego zdania i każdy ma prawo zadawać pytania, szczególnie te retoryczne, które powodują, że człowiek szerzej spogląda na wiele spraw.
Ty się nie zgadzasz z moim zdaniem, ja z Twoim, na tym polega dyskusja. Gdyby było inaczej, nie zabrałabym w ogóle głosu, lub co najwyżej wysiliła się na stwierdzenie: myślę podobnie.
Wyluzuj DeeDee!Cool

Odpowiedz
16-12-2011, 19:37,
#7
RE: Singiel czy Samotny - oto jest pytanie?
Różnica istnieje, ale myślę, że tylko przez jakiś czas. To zależy jak zorganizowane jest nasze życie. Z czasem jednak ta różnica zaczyna się zacierać, bo im dłużej tkwimy w singlowym stanie, tym uczucie samotności co raz częściej daje o sobie znać. Każdy z nas będzie miał inną "tolerancję czasową", uwarunkowaną stylem i podejściem do życia, wiekiem oraz różnymi przeżyciami. Ale nie ma co się oszukiwać - nie jesteśmy z kamienia! Wcześniej czy później przybłąka się jakiś kryzysik wieczorową porą, a my nie będziemy mieli do kogo otworzyć dzioba, nie mówiąc już o przytuleniu się.
Można więc powiedzieć, że Single to osoby żyjące w pojedynkę (z różnych powodów), którym czasami mniej lub bardziej doskwiera samotność. Zależy to oczywiście od kilku czynników, o których wspomniałam. Ale nie może być inaczej. To nas dopada. A jak jeszcze nie - to zacznie. Chyba nie da się tego ostatecznie rozdzielić.... Jednakże do określenia "Samotny/a" to jeszcze daleka droga. To kojarzy mi się z czymś bardzo smutnym.
Odpowiedz
17-12-2011, 11:05,
#8
RE: Singiel czy Samotny - oto jest pytanie?
Singiel nie musi być samotny, a samotny nie musi być singlem. Ja jestem szczęśliwym singlem, lecz bywam czasem samotna. Jednakże mówiąc szczerze, znacznie częściej i bardziej samotna byłam, gdy byłam mężatką Smile
Odpowiedz
18-12-2011, 01:49,
#9
RE: Singiel czy Samotny - oto jest pytanie?
(16-12-2011, 16:49)DeeDee napisał(a): Jeszcze nie wynaleziono teleportacji, więc jedynym sposobem w jaki mogę się tu uaktywnić są wpisy.

oj tu się chyba mylisz :
http://gadzetomania.pl/2011/04/18/pierws...o-nie-zart

W sumie nie jest to jedyna i tak naprawdę pierwsza teleportacja ale jak do tej pory "największa". Wink

Odpowiedz
19-12-2011, 09:09,
#10
RE: Singiel czy Samotny - oto jest pytanie?
dzięki vavis Tongue
to dobry początek, ale niestety raczej nie dożyję czasów takich jak w Startreku Confused
Prawdziwie szczęśliwi są ci, którzy sami zdobyli własne szczęście.
Odpowiedz


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości

Kontakt | Forum Single Relax | Wróć do góry | | Wersja bez grafiki | RSS