Ocena wątku:
  • 1 głosów - średnia: 4
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Singiel czy Samotny - oto jest pytanie?
19-12-2011, 19:31,
#11
RE: Singiel czy Samotny - oto jest pytanie?
Zrobiłam sobie kilka dni urlopu, a tutaj taki ciekawy temat się rozwinął ;-) dlatego też pozwolę sobie wyrazić krótką opinię na ten temat.
Bardzo mnie zaskoczyła propozycja zmiany nazwy forum, a może raczej jego skrócenie ponieważ wydaje mi się, że zdecydowana większość z nas to ludzie jednak samotni, a nie single.
Uważam, tak jak kilka tutaj osób, że singiel to osoba świadomie decydująca się na życie w pojedynkę, tym mianem raczej określamy ludzi zdeklarowanych na samotne życie. Samotni to inna grupa ludzi, którzy są sami, ale tego nie chcą. Jak wielu z nas pragnie to zmienić? Myślę, że większość z nas. To naturalne, że chcemy kochać i być kochanym.

Odpowiedz
19-12-2011, 22:38,
#12
RE: Singiel czy Samotny - oto jest pytanie?
Z tym akurat się nie zgodzę.
Moim zdaniem samotni i single to dokładnie to samo, niezależnie od przyczyny.
Ci, którzy się deklarują, że są singlami, czyli samotni z wyboru, najprawdopodobniej mają za sobą jakieś złe doświadczenia z płcią przeciwną lub z bycia w związku.
Wiele osób oszukuje samych siebie twierdząc, że to ich świadomy wybór, bo tak jest łatwiej zaakceptować rzeczywistość i skupić się na bieżących sprawach.
Nikt nie chce być sam. Nie tak nas zaprojektowała Natura.
Single to po prostu inne określenie Samotnych - tyle że łagodniejsze, o bardziej pozytywnym wydźwięku.
Proponując zmianę nazwy Forum miałem na celu bardziej pozytywny odbiór tego miejsca. Na pewno nie dyskryminację samotnych. Bo wszyscy tu jesteśmy samotni.
Odpowiedz
19-12-2011, 23:10, (Ten post był ostatnio modyfikowany: 19-12-2011, 23:11 przez janni dupree.)
#13
RE: Singiel czy Samotny - oto jest pytanie?
Zwykle staram się nie być kontrowersyjny (za wyjątkiem sali sądowej). Czasami jednak zdarza się, że mimo intencji, moje wypowiedzi stają się kontrowersyjne, co stało się i na tym forum, choć nie miałem żadnych "podtekstowych" intencji. Ale mniejsza z tym.
W moim przekonaniu, "singiel" i "samotny" są zdecydowanie różnymi pojęciami. Singiel podejmuje decyzję, że będzie sam. Bo praca, bo interesy etc. Lecz ten "singiel" zachowuje kontakty z kimś bliskim. Stan jest pozornie przejściowy. Często jednak "singielstwo" przechodzi w samotność... Bo wraca się do pustego mieszkania..., bo nie ma z kim pogadać...., bo nie ma drugiej osoby przy stole podczas kolacji.
Wydaje mi się, że większość tzw. "singli" jest osobami samotnymi. Oczywiście statystyki są zależne od wieku. W moim wieku nie istnieje "singielstwo", a jedynie samotność - czy to z wyboru, czy to z konieczności/okoliczności.

Konkluzja jest jednak taka: nie każdy singiel jest samotny; każdy samotny jest singlem; każdy singiel stanie się samotnym.

Pozdrawiam
jd
Odpowiedz
20-12-2011, 00:12,
#14
RE: Singiel czy Samotny - oto jest pytanie?
Można żyć w "pełnej" rodzinie i być dramatycznie samotnym.
Samotność nie jest zarezerwowana tylko dla singli.... niestety

To jest pewien rodzaj odbioru rzeczywistości.
Są ludzie faktycznie żyjący w pojedynkę i nie czujący samotności, są okresy ciężkiej samotności i okresy wolności od niej pomimo, że nasz stan ("cywilny") nie uległ zmianie.

Dla wierzących - z całą pewnością w raju Adamowi nie wystarczył do relacji sam Bóg, Adam czuł się samotny stąd Ewa.

Dlaczego wszystko co się rozmnaża ma parę? to nie można było tak wymyślić świata, żeby odbywało się to pojedynczo?

Singlostwo nie jest czymś normalnym, raczej to anomalia w przypadku tych którzy nie czują potrzeby bliskości na dłużej i tragedią dla tych którzy się w życiu nie odszukali lub uwikłali na tyle, że nie da się już wyplątać w najliższej dziesięciolatce....
Odpowiedz
20-12-2011, 10:52,
#15
RE: Singiel czy Samotny - oto jest pytanie?
(20-12-2011, 00:12)Meg napisał(a): Można żyć w "pełnej" rodzinie i być dramatycznie samotnym.

A propos powyższego (z czym zgadzam się kompletnie) poniżej link do artykułu o Danucie Wałęsowej. Kobieta zamężna, mająca gromadę dzieci pisze: "Po prostu jestem sama".

http://www.styl.pl/magazyn/wywiady/news-...nId,421193
Prawdziwie szczęśliwi są ci, którzy sami zdobyli własne szczęście.
Odpowiedz
21-12-2011, 00:50,
#16
RE: Singiel czy Samotny - oto jest pytanie?
Ja to trochę inaczej widzę. Jestem singlem, co dla mnie oznacza, że nie mam partnera, teraz, obecnie. Dąże do tego by zmienić ten stan rzeczySmile Ale nie czuję się samotna. No cóż oczywiście są takie chwile kiedy czuję, że mi brakuje tej drugiej osoby i wtedy czuję samotność, ale nie myślę o sobie jako o osobie, która jest samotna. Zgadzam się z Wojtkiem mi też nie podoba się nazwa forum, wystarczyłoby dla Singli, tj. dla osób żyjących obecnie w pojedynkę. Może jedni tak żyją z wyboru, inni tymczasowo, przejściowo, szukają drugiej połówki, ale są po prostu singlami, którzy czasem lub częściej czują się samotni, ale żeby permanentnie. Jakoś też mi nie pasuje to słowo.
Odpowiedz
15-02-2012, 16:14,
#17
RE: Singiel czy Samotny - oto jest pytanie?
Znalazłam ciekawy artykuł "Paradoks Singla", który, myślę, będzie ciekawym głosem w tej zapomnianej dyskusji Smile
Prawdziwie szczęśliwi są ci, którzy sami zdobyli własne szczęście.
Odpowiedz
06-01-2013, 20:26,
#18
RE: Singiel czy Samotny - oto jest pytanie?
A ja widzę bardzo ciekawą kwestie. Poruszę tutaj temat, samotność i osamotnienia. Teraz mniej więcej wytłumaczę różnicę, samotność to stan kiedy nie ma przy nas ludzi, jesteśmy dosłownie sami, i pewną ciekawą anomalię stanu faktycznego, jaką jest stan osamotnienia. Osamotnienie to najczęściej występujący w dzisiejszych czasach problem. Osamotnienie to stan kiedy czujemy się sami pomimo tego że mamy w koło ludzi. Przede wszystkim jest to związane z niespełnieniem naszych potrzeb i brakiem zrozumienia dla nich. Niestety muszę się przyznać fakt, faktem, że ja jestem właśnie bardzo osamotniony. I powiem że bycie singlem, jak dla mnie jest to stan pogodzenia się z tym że ludzie nigdy w pełni nie zrozumieją naszych potrzeb, a my nie chcem być z tego powodu więcej ranieni. Jednak z biegiem czasu, stajemy się sami bo odrzucamy nieświadomie bądź świadomie innych ludzi.
adeat invito ne quis discedere amore
Odpowiedz
10-01-2013, 23:26,
#19
RE: Singiel czy Samotny - oto jest pytanie?
Uważam ze prawda jest taka ze singiel to ładniejsze okreslenie dla samotnego człowieka w wiekszym lub mniejszym stopniu
Kazdy nawet zatwardziały czlowiek ceniacy sobie samotnosc czy nagle ma wolny czas lub jest chory odczuwa dotkliwy brak drugiej osoby nie mówiac już o świątach ... Ale wole aby mowiono na mnie sigielka a nei samotna bo to brzmi smutno i żałośnie
Odpowiedz
23-06-2013, 08:33, (Ten post był ostatnio modyfikowany: 28-06-2013, 13:06 przez Asia.)
#20
RE: Singiel czy Samotny - oto jest pytanie?
Jest ogromna różnica między singlem a osobą samotną. Singiel to ktoś, komu jest dobrze samemu. To ktoś, kto dobrze czuje się sam ze sobą i nie ma z tym problemu.Samotny, to ktoś, kto rozpaczliwie potrzebuje drugiej osoby.To ktoś, kto jak jest sam, popada w depresje, nerwice itp. To nie jest więc tylko kwestia nazwy.
Jeśli ktoś jest samotny, powinien korzystać z portali randkowych. To najlepszy sposób na to, by poznać kogoś i odmienić swój świat....
Odpowiedz


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości

Kontakt | Forum Single Relax | Wróć do góry | | Wersja bez grafiki | RSS