Ocena wątku:
  • 2 głosów - średnia: 3
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
JAk Was facetów zrozumiec
01-08-2016, 15:38, (Ten post był ostatnio modyfikowany: 01-08-2016, 15:55 przez SingSing.)
#31
RE: JAk Was facetów zrozumiec
Co do kuraka, to wypadł znakomicie. Nawet pochwalę się przepisem. Co zaś do reszty, to nawet tak źle wychowani panowie jak SingSing o pewnych sprawach nie opowiadają.
Wracając do kurczaka, warunki są polowe bo do dyspozycji tylko średni ale dobrej jakości rondel i jedna płytka kuchenki elektrycznej.
Zacząłem jak zwykle od zakupów. W planach miałem jagnięcine ale wcale nie tak łatwo tu ją kupić, więc padło na kurczaka. Potem zobaczyłem te pory! Piękne! Uwielbiam tu kupować warzywa, bo wyglądają jak wsrzywa a nie jak klony jakieś. No i te pory. Nie leżą sobie jak u nas równiutko, blade, poukładane jak trupy w chłodni, tylko każdy inny z korzeniami i pięknymi zielonymi liśćmi. Wziąłem więc pora. Resztę już miałem w hotelu. Pozostały tylko zioła. Tu potrzebny był spacer po mieścinie. Trafiłem wreszcie na miłą starszą panią, która pozwoliła mi zerwać kilka listków szałwi i estragonu. Po drodze ograbiłem jeszcz krzak wimogron z paru liści.
Gotowanie wiązało się z odrobiną logistyki. Najpierw podzieliłem kuraka. Cycki poszły do lodówki, udka i skrzydełka oddzielone od kości w delikatną marynatę. Reszta trafiła do gara i bulgotała się warzywami 3 godziny, aż wyszedł z tego bardzo esencjonalny bulion.
Potem ryż. Sprawdziła się babcina metoda gotowania, tzn. zagotować wrzucić w miskę i schować pod poduszkę. Ja dodałem jeszcze liście winogron na wierzch by ładnie zmiękły na parze z ryż. Potem to już z górki. Kurczak obsmażony na oliwie z masłem, do tego pory dla ostrości i marchewka dla słodyczy. Podlane to wsxystko bulionem, podduszone i dla zbilansowania smaku podprawione sokiem z limonki. Lepsza by była cytryna ale tylko limonkę miałem. Na koniec łyżka masła by zagęścić sos i nadać mu połysku. Całość podana na liściach winogron, z ryżem, doprawiona świeżym estragonem i przysmażonymi na maśle liśćmi szałwi oraz plastrami żółtego melona z krwistoczerwonymi kropkami z octu balsamicznego.
Zostały mi jeszcze piersi z tego kurczaka i jutro pokombinuję jak je zrobić ze świeżymi brzoskwiniami. Ale to jutro, bo dziś na jagnię mam ochotę a to tylko w knajpie dostanę.

Sorry, że się tak rozpisałem, ale mi tak zgrabnie wyszło, że aż musiałem się pochwalić.
IG tacy faceci nie nadają się do "życia", bo są zbyt niezależni ale na wspólne gotowanie zawsze zapraszam, zwłaszcza że wisisz mi grilla ;-)
Najpewniejszą oznaką pogodnej duszy jest zdolność śmiania się z samego siebie.
Odpowiedz
01-08-2016, 20:05,
#32
RE: JAk Was facetów zrozumiec
SingSing ja Cię chce chce chce chceTongue do mojej kuchni oczywiście Angel po przeczytaniu Twojego przepisu zrobiłam się taka głodna Big GrinBig GrinBig Grin
Odpowiedz
01-08-2016, 20:09, (Ten post był ostatnio modyfikowany: 01-08-2016, 20:22 przez Imperatorowa Grzesznic.)
#33
RE: JAk Was facetów zrozumiec
Sing załóż wątek The SingSing kitchen's hell.

Poza tym Sing...nie tak brzmiały pytania Tongue

A tak na marginesie....na Twoim grillu też nie byłam...Panowie przodem Big Grin
Odpowiedz
01-08-2016, 20:33,
#34
RE: JAk Was facetów zrozumiec
@motyl Problem tylko w tym, że ja straszny burdel w kuchni robię.
@IG hell to ja mam z Tobą, bo pilnować się muszę, gdyż każdą moją chwilę słabości wyczujesz.
Tymczadem spadam, bo stolik w knajpie czeka...
Najpewniejszą oznaką pogodnej duszy jest zdolność śmiania się z samego siebie.
Odpowiedz
01-08-2016, 20:43,
#35
RE: JAk Was facetów zrozumiec
ja posprzątam ale Ty gotujesz, bo ja tego nie lubie
Odpowiedz
01-08-2016, 20:48,
#36
RE: JAk Was facetów zrozumiec
A ja zjem, i będę się modlić żeby w cycki poszło Tongue

Sing a czy to coś złego ??
Odpowiedz
01-08-2016, 20:59,
#37
RE: JAk Was facetów zrozumiec
K..wa nie wyjdę przez Was obie. IG to nie fair. Najpierw nogi na ławie, teraz cycki. Co ty myślusz, że ja z betonu jestem?
Najpewniejszą oznaką pogodnej duszy jest zdolność śmiania się z samego siebie.
Odpowiedz
01-08-2016, 21:03, (Ten post był ostatnio modyfikowany: 01-08-2016, 21:06 przez motyl.)
#38
RE: JAk Was facetów zrozumiec
oj tak w cycki, koniecznieBig GrinBig GrinBig GrinTongue

Sing, a może TY w ogóle nie chcesz nigdzie wychodzić? tylko jeszcze o tym nie wiesz Smile
Odpowiedz
01-08-2016, 21:27,
#39
RE: JAk Was facetów zrozumiec
Nie, ale fajnie patrzeć jak mężczyźnie to i owo rośnie.....np ciśnienie Tongue

Oj tak....Motylek i ja chętnie byśmy się zajęły Tobą...znaczy po śniadaniu już jak nas porządnie nakarmisz Wink No wiesz....co dwie fajne kobity to nie jakaś tam jedna co na byle kurczaka w porach poleciała. Z nami miałbyś jak w raju, cycki, nogi na ławie, nogi pod ławą, nogi wszędzie....cycki wszędzie......2 ręce, 4 cycki....cudowne rozmnożenie....dwa zgrabne tyłeczki...sam rozumiesz....lodzio miodzio. Z miejsca brałbyś urlop na (po)żądanie....

Wyobraź sobie jak byłoby cudownie SingSing....nogi wszędzie, cycki wszędzie, co to będzie, co to będzie.... Big Grin
Odpowiedz
01-08-2016, 21:44,
#40
RE: JAk Was facetów zrozumiec
Sing takie propozycje nie padają często, korzystaj chłopie.....
Odpowiedz


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości

Kontakt | Forum Single Relax | Wróć do góry | | Wersja bez grafiki | RSS