Forum dla Singli i Samotnych

Pełna wersja: Fajne cytaty i powiedzenia
Aktualnie przeglądasz uproszczoną wersję forum. Kliknij tutaj, by zobaczyć wersję z pełnym formatowaniem.
Stron: 1 2 3
Zabrzmi poważnie choć wątek dotyczy fajnych cytatów.
Pozwolę zacytować sobie jakże często krytykowanego (moim zdaniem niesłusznie) i chyba nielubianego w Polsce P. Coelho:

"Jeśli przeszłość cię nie za­dowa­la, za­pom­nij o niej. Wy­myśl so­bie inną his­to­rię życia i uwierz w nią. Pa­miętaj tyl­ko te chwi­le, kiedy udało i się do­piąć ce­lu. Poczu­jesz siłę, by osiągnąć to, cze­go pragniesz".
Piąta góra

Wiera

Nie przepadam za cytatami ani powiedzeniami, no chyba, że służą one rozładowaniu emocji, to wtedy i owszem. Nie będę rozwijać tematu, dlaczego, bo za długo by wyszło, ale powiem w skrócie. To my kreujemy swoje życie, a nie cytaty, choćby nie wiem jak mądre one były.
A tak w ogóle, kiedyś próbowałam wdrożyć w swoje życie cytat Pana Coelho, tylko, że wtedy to był mój cytat, recepta na dalsze życie(mniej więcej podobnie brzmiał w mojej głowie) i, jak to w życiu bywa, plany sobie, życie sobie. Nieważne.
Ale za to cenię sobie te dwa zdania, które usłyszałam będąc studentką. Swoją drogą, uważam, że to była najcenniejsza nauka, jaką po wielu latach wciskania swoich 4 liter w siedzisko sali wykładowej, pobrałam.
1. Naucz mówić się nie wiem, to nie wstyd. Ehh..., ileż razy to słowo, ratowało mnie przed zrobieniem z siebie "głupka".
2. Mój zakres zaufania jest ograniczony. To zdanie całkowicie zmieniło moje życie. Dzisiaj, nie zastanawiam się dlaczego ktoś tak a nie inaczej postąpił i nie drę z tego powodu kotów(ha, to chyba tylko synonim?). Zakładam, że ludzie są nie doskonali i, to, że mówią, iż zachowają się w ten jeden, jedyny, określony sposób nie koniecznie jest, czy będzie prawdą.
Jeśli dziewczę hoże
w swoje!!! łoże łożę,
czy ja wtedy cudzołożę?

Wiera

(04-02-2013, 00:16)Steppenwolf napisał(a): [ -> ]Jeśli dziewcze hoże
w swoje!!! łoże łożę,
czy ja wtedy cudzołożę?

Jeśli zamężne dziewczę lub żonate chłopczę, hoże, i nie leży w swoim łoże, to zdecydowanie cudzołożę.Rolleyes
Ja bardzo lubię cytaty, najczęściej z tekstów piosenek, bo jestem wierną melomanką Smile i lubie wsłuchiwać się w mądre słowa, znam wiele z nich na pamięć aż znajomi pytają, jak ja je wszystkie zapamiętuję Wink
cytat mojego kolegi z pracy...

"jest piatek, pracuje ten kto chce..." Wink
"Taka święta, że nawet urodą nie grzeszy" - z "Polowania na Perpetuę" Ewy Stec. Polecam wszystkim tę książkę na poprawę humoru Smile
Hej towarzystwoSmile Temat umarł?
Dawno temu przeczytałam gdzieś pewne zdanie, które do dziś wywołuje u mnie uśmiech:
" Niepuszczone bąki wędrują w górę - do mózgu. Tak właśnie powstają posrane pomysły!"
"dobrze widzi się tylko sercem, najważniejsze jest niewidoczne dla oczu"
_______________________________________________________________________
akcesoria kuchenne koziol
Stron: 1 2 3