Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Gdzie szukacie nowych znajomości?
16-08-2014, 18:47,
#31
RE: Gdzie szukacie nowych znajomości?
Ja mam taki problem, że żadko wychodzę z domu. Tylko praca i dom. Jestem też nieśmiały, niedoświadczony w kontaktach z kobietami i mam niską samoocenę. Co byście mi poradzili, gdzie mogę poznać dziewczynę?
Odpowiedz
23-08-2014, 17:58,
#32
RE: Gdzie szukacie nowych znajomości?
Z mojego doświadczenia wynika, że jednak portale dają większe możliwości i ułatwiają poznawanie nowych osób. Trzeba tylko trafić na właściwą osobę. Taką, która w porę zrezygnuje z randek z innymi i będzie nas szanować. Bo dla niektórych znajomości internetowe są drugiej kategorii i do tego ta łatwość poznawania nowych osób dodatkowo motywuje do odsunięcia poważnych decyzji na dalszy plan.

To jest trochę jak z jedzeniem - jednym wystarczy jedno ciasteczko, a inni pochłoną wszystko, łącznie z opakowaniem. A potem zapytają, czy chcesz spróbować Big Grin

Pozdrawiam i życzę powodzenia w poszukiwaniach!
Odpowiedz
07-09-2014, 10:50, (Ten post był ostatnio modyfikowany: 07-09-2014, 10:51 przez N4VV.)
#33
RE: Gdzie szukacie nowych znajomości?
Kazdy ma jakieś doświadczenia. W rzeczywistosci są one nic nie warte. Każda relacja jest tak odmienna, że przykladanie do niej własnych doświadczeń jest strzałem w kolano - bywa, że nie tylko w swoje. No ale narcyzm doświadczeń egzystuje niepokonanie...
Nie możemy nigdy, nawet przez najskrupulatniejsze badanie, poznać do końca ukrytych źródeł działania. Immanuel Kant
Odpowiedz
07-09-2014, 14:19,
#34
RE: Gdzie szukacie nowych znajomości?
@N4VV: Zgadzam się mniej więcej w 50% z Twoją opinią. Jednak pozostaje drugie 50%, równie ważne.

Czytanie o doświadczeniach innych ludzi może przynosić chociażby ulgę Smile
Na rozwój relacji miedzy ludźmi ma wpływ regulacja hormonalna. Ta podlega działaniu genów. A co lub kto zajmuje się genami?
Nasze doświadczenia Smile Poprzez modyfikację epigenetyczną, która ma bezpośredni wpływ na ekspresję genów przekazanych nam przez rodziców. To nie tylko nasza pamięć przeszkadza nam w podejściu do nowej znajomości z "czystą kartką". Niestety, zmiany epigenetyczne, szczególnie te "złapane" w dzieciństwie mają wpływ na całe nasze życie. To dlatego należy chronić dzieci przed traumatycznymi przeżyciami. Nawet jeśli nie będą pamiętały już żadnych obrazów lub dźwięków, to ich geny niestety tak.

Z drugiej strony, wydaje mi się, że relacje mogą mieć też wiele cech wspólnych.
Jeśli określona liczba kobiet będzie czytać ten sam artykuł o tym, jak stworzyć udany związek (może to być w kolorowej gazecie lub internecie), to istnieje zwiększone prawdopodobieństwo, że ich związki będą miały pewne cechy wspólne. Czy oznaczanie się na Facebooku "jestem w związku z..." nie sprawia, że duża grupa użytkowników robi to samo rozpoczynając związek? Podobne przykłady można by wyliczać bez końca Smile
Odpowiedz
14-09-2014, 14:55,
#35
RE: Gdzie szukacie nowych znajomości?
Pytanie: geny czy środowisko nieustannie żywe Wink I nie da się określić za co dokładnie odpowiada gen, za co doświadczenie. Jednak jednego i drugiego nie można niedoceniać.
Bardzo mi się podoba to zdanie o uldze. Bo ludzie często czują się jak rarogi myśląc, że tylko oni "tak mają". Czytając o cudzych doświadczeniach przekonują się, że nie są "jacyś dziwni". Z drugiej strony, ludzie są dość osobliwi - z jednej strony bardzo chcieliby być wyjątkowi i niepowtarzalni, z drugiej - nieprzesadnie odbiegać od normy Wink
Odpowiedz
22-09-2014, 21:23,
#36
RE: Gdzie szukacie nowych znajomości?
(07-09-2014, 14:19)gitarzysta napisał(a): @N4VV: Zgadzam się mniej więcej w 50% z Twoją opinią. Jednak pozostaje drugie 50%, równie ważne.

Czytanie o doświadczeniach innych ludzi może przynosić chociażby ulgę Smile
Na rozwój relacji miedzy ludźmi ma wpływ regulacja hormonalna. Ta podlega działaniu genów. A co lub kto zajmuje się genami?

Metne to i nieprecyzjne. Jaki wpływ? Jak silny wpływ? Możesz wskazać źródła tej wiedzy? W jaki sposób regulacja hormonalna podlega działaniu genów?

(07-09-2014, 14:19)gitarzysta napisał(a): Nasze doświadczenia Smile Poprzez modyfikację epigenetyczną, która ma bezpośredni wpływ na ekspresję genów przekazanych nam przez rodziców. To nie tylko nasza pamięć przeszkadza nam w podejściu do nowej znajomości z "czystą kartką".

Mi jakoś pamięć nie przeszkadza.

(07-09-2014, 14:19)gitarzysta napisał(a): Niestety, zmiany epigenetyczne, szczególnie te "złapane" w dzieciństwie mają wpływ na całe nasze życie. To dlatego należy chronić dzieci przed traumatycznymi przeżyciami. Nawet jeśli nie będą pamiętały już żadnych obrazów lub dźwięków, to ich geny niestety tak.

Pamięć genetyczna. No ciekawe. Podaj linki do wyników badań utwierdzających te hipotezy.

(07-09-2014, 14:19)gitarzysta napisał(a): ..Czy oznaczanie się na Facebooku "jestem w związku z..." nie sprawia, że duża grupa użytkowników robi to samo rozpoczynając związek? Podobne przykłady można by wyliczać bez końca Smile

Sprawia to tzw. owczy pęd. Ludzie robia to, co inni ludzie, bo myślą, że oni wiedzą lepiej. Tak nie jest. (-> eksperyment Milgrama.) Następstwem tego pędu są zjawiska takie jak np. nazizm.

(14-09-2014, 14:55)sztuczka napisał(a): ...
Czytając o cudzych doświadczeniach przekonują się, że nie są "jacyś dziwni".

Ja akurat przekonuję się do tego czytając cudze doświadczenia.

(14-09-2014, 14:55)sztuczka napisał(a): ... Z drugiej strony, ludzie są dość osobliwi - z jednej strony bardzo chcieliby być wyjątkowi i niepowtarzalni, z drugiej - nieprzesadnie odbiegać od normy Wink

Nie interesują mnie hipokryzją wydumane normy. Normą (jedyną) jest, by nie czynić innemu, czego sam bym nie chciał doświadczyć. Nic więcej.
Nie możemy nigdy, nawet przez najskrupulatniejsze badanie, poznać do końca ukrytych źródeł działania. Immanuel Kant
Odpowiedz
27-09-2014, 12:18,
#37
RE: Gdzie szukacie nowych znajomości?
Zależało mi na zrozumieniu przez mniej dociekliwych forumowiczów, stąd te skróty myślowe.

Hormony to w większości związki syntetyzowane w naszych komórkach. Bezpośrednio w tę syntezę zaangażowane są różne enzymy, taki jak ten www.en.wikipedia.org/wiki/Aldosterone_synthase, a te z kolei - są produktami ekspresji genów. Do tego hormony są najczęściej produkowane w postaci nieaktywnej i dopiero po zadziałaniu innego enzymu dochodzi do ich aktywacji.

Jakby tego było mało, żeby hormon mógł zadziałać, komórka musi posiadać odpowiedni receptor, czyli nic innego jak kolejne białko będące produktem ekspresji genów, które wyłapie cząsteczkę hormonu. Np. system receptorów oksytocyny www.physrev.physiology.org/content/81/2/629

O ekspresji genów: www.pl.wikipedia.org/wiki/Ekspresja_genu

Jeśli chodzi o epigenetyczne zapamiętywanie traumy, są na to dowody u gryzoni: www.pnas.org/content/111/33/12222.full.pdf

www.nature.com/news/fearful-memories-haunt-mouse-descendants-1.14272

www.mysteriousuniverse.org/2014/04/our-fears-may-be-shaped-by-ancestral-trauma/

Myślę, że nie jest przesadą hipoteza, iż także inne doświadczenia emocjonalne mają wpływ na modyfikację epigenetyczną i nasze zachowanie. Włączając to, co czujemy w relacjach z innymi ludźmi.
Odpowiedz
29-10-2014, 12:24,
#38
RE: Gdzie szukacie nowych znajomości?
Gdzie szukać znajomości ? wystarczy wyjść na ulice podejdz w przypadku faceta do dziewczyny i się z niąumów proste.
Odpowiedz
31-10-2014, 07:28, (Ten post był ostatnio modyfikowany: 31-10-2014, 07:33 przez N4VV.)
#39
RE: Gdzie szukacie nowych znajomości?
(29-10-2014, 12:24)orlandosa napisał(a): Gdzie szukać znajomości ? wystarczy wyjść na ulice podejdz w przypadku faceta do dziewczyny i się z niąumów proste.

Proste, mało efektywne i niezbyt rezolutne.
Ogromne zużycie czasu i energi, by się w końcu z którą umówić.
Jak już się umówisz, wciąż nie wiadomo, czy warto się z tą akurat zadawać.
Chyba, że komu wszystko jedno, byle cycki miała.

(27-09-2014, 12:18)gitarzysta napisał(a): .....
Jeśli chodzi o epigenetyczne zapamiętywanie traumy, są na to dowody u gryzoni: www.pnas.org/content/111/33/12222.full.pdf...

Zbliżamy sie do uznania zapoznawania dziewczyny jako traumy. Big Grin

(27-09-2014, 12:18)gitarzysta napisał(a): .....Myślę, że nie jest przesadą hipoteza, iż także inne doświadczenia emocjonalne mają wpływ na modyfikację epigenetyczną i nasze zachowanie. Włączając to, co czujemy w relacjach z innymi ludźmi.

Dzieki. Poczytam o tym.
Nie możemy nigdy, nawet przez najskrupulatniejsze badanie, poznać do końca ukrytych źródeł działania. Immanuel Kant
Odpowiedz
01-11-2014, 14:06,
#40
RE: Gdzie szukacie nowych znajomości?
Jakoś nie szukam nigdzie Smile mam sporo latek i widzę, ze z każdym dniem, miesiącem robię się coraz bardziej .....nie oziębła bo taka nie jestem ale taka....kurczę no brak mi słów. Taka inna na względy facetów ..oooo może tak Smile Przeszłam za wiele w swoim życiu i mam to wszystko......gdzieś Big Grin no może nie do końca Smile
Odpowiedz


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości

Kontakt | Forum Single Relax | Wróć do góry | | Wersja bez grafiki | RSS