Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Języki obce
07-06-2013, 15:19,
#1
Języki obce
Ciekawym sposobem na wypełnienie wolnego czasu dla singla może być nauka języków obcych. Dostałem taki dar od Boga i staram się go wykorzystać. Zajęcie czasochłonne ale bardzo przyjemne.
Odpowiedz
07-06-2013, 21:26,
#2
RE: Języki obce
To prawda. Ciekawe jest to, że poznając obcy język, spotykamy się również z zupełnie innym sposobem myślenia. Wyrażają to idiomy danego języka. Z idiomatycznego punktu widzenia, bliższy nam jest jeżyk niemiecki niż angielski.
Np. Hier ist der Hund begraben to przecież polskie " tu jest pies pogrzebany". Czysta kalka językowa. A jak przetłumaczyć angielskie "it's raining cats and dogs"?
Lepszy na wolności kąsek lada jaki, niźli w niewoli przysmaki (powiedział wilk)
Odpowiedz
08-06-2013, 18:26,
#3
RE: Języki obce
(07-06-2013, 21:26)Steppenwolf napisał(a): To prawda. Ciekawe jest to, że poznając obcy język, spotykamy się również z zupełnie innym sposobem myślenia. Wyrażają to idiomy danego języka. Z idiomatycznego punktu widzenia, bliższy nam jest jeżyk niemiecki niż angielski.
Np. Hier ist der Hund begraben to przecież polskie " tu jest pies pogrzebany". Czysta kalka językowa. A jak przetłumaczyć angielskie "it's raining cats and dogs"?
Polskie tłumaczenie to: "leje jak z cebra" ale na niemiecki to nie mam pojęcia. Myślę, że odpowiedź znajdziesz w jakimś translatorze
Odpowiedz
08-06-2013, 22:25,
#4
RE: Języki obce
Oczywiście wiem o co chodzi. Ale o ile lać ja z cebra jest zupełnie logiczne, czyli strumień wody jakby lany z wiadra to padać kotami i psami wydaje mi się kompletne absurdalne. Ja nie wiem,jak bardzo musi być pokrętne myślenie, aby wymyślić coś takiego.
O ile dobrze pamiętam z niemieckiego to jest to chyba "Sauwetter".
Lepszy na wolności kąsek lada jaki, niźli w niewoli przysmaki (powiedział wilk)
Odpowiedz
13-06-2013, 07:57,
#5
RE: Języki obce
Ja się uczę tylko angielskiego i norweskiego, ponieważ wiem, że tylko te dwa języki będą w stanie mi zapewnić odpowiednią pracę.
Odpowiedz
15-06-2013, 13:44, (Ten post był ostatnio modyfikowany: 16-06-2013, 10:33 przez Steppenwolf.)
#6
RE: Języki obce
Obserwując zmiany zachodzące na Świecie, językiem którego warto się uczyć jest chiński.
Nie wiem ja Wy ale ja się nie podejmuję...
Lepszy na wolności kąsek lada jaki, niźli w niewoli przysmaki (powiedział wilk)
Odpowiedz
30-06-2013, 20:36,
#7
RE: Języki obce
Ja uczę się włoskiego w Olympie we Wrocławiu. Jeśli ktoś szuka dobrej szkoły, to polecam!
Odpowiedz
09-07-2013, 12:22,
#8
RE: Języki obce
(30-06-2013, 20:36)AniaMeljak napisał(a): Ja uczę się włoskiego w Olympie we Wrocławiu. Jeśli ktoś szuka dobrej szkoły, to polecam!
Mój kuzyn się tam uczył i polecam. Smile
Odpowiedz
19-08-2013, 21:38,
#9
RE: Języki obce
Witam. Ja uczę się rosyjskiego na tej stronie szkoła step.pl polecam Wink
Odpowiedz
28-08-2013, 08:36,
#10
RE: Języki obce
Ja tylko angielski Smile
Odpowiedz


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości

Kontakt | Forum Single Relax | Wróć do góry | | Wersja bez grafiki | RSS