Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
jakie są szanse na wyjście z singielstwa?
21-02-2013, 15:15,
#1
jakie są szanse na wyjście z singielstwa?
dla kobiet raczej marne Sad

Cytat:Kobiety stanowią ponad połowę ludności Polski (52,1 proc.), ale wśród osób w średnim wieku coraz bardziej odczuwalny jest niedobór mężczyzn - wynika z najnowszego raportu o stanie ludności Polski Narodowego Instytutu Zdrowia Publicznego.
Polkom brakuje mężczyzn w średnim i starszym wieku

Na 100 mężczyzn przypada 107 kobiet, ale wraz z wiekiem paniom ubywa męskich rówieśników. Najbardziej ujawnia się to w grupie osób między 45. a 49. rokiem życia, natomiast w starszym wieku niedobór mężczyzn gwałtownie się powiększa.

W wieku 65 lat i starszym na 100 mężczyzn przypada już 165 kobiet. Wśród osób najstarszych po 85. roku życia na 100 mężczyzn przypada aż 277 kobiet, które w tym wieku stanowią 73,5 proc. ogółu ludności naszego kraju.

Cały artykuł tu
Prawdziwie szczęśliwi są ci, którzy sami zdobyli własne szczęście.
Odpowiedz
21-02-2013, 15:55,
#2
RE: jakie są szanse na wyjście z singielstwa?
(21-02-2013, 15:15)DeeDee napisał(a): dla kobiet raczej marne Sad

Niestety obawiam się DeeDee, że masz rację. Huh
"Zła wiadomość jest taka, że czas leci. Dobra - Ty jesteś Pilotem"
[Michael Altshuler]
Odpowiedz
22-02-2013, 05:05,
#3
RE: jakie są szanse na wyjście z singielstwa?
Może czas poszukać za granicą, w innych krajach na Świecie jest sytuacja odwrotna
adeat invito ne quis discedere amore
Odpowiedz
22-02-2013, 09:26, (Ten post był ostatnio modyfikowany: 22-02-2013, 09:27 przez DeeDee.)
#4
RE: jakie są szanse na wyjście z singielstwa?
Dla wielu kobiet, będzie to jedyne wyjście.

Moja ciocia wyszła za Walijczyka i jest z nim bardzo szczęśliwa Smile
Prawdziwie szczęśliwi są ci, którzy sami zdobyli własne szczęście.
Odpowiedz
22-02-2013, 16:08,
#5
RE: jakie są szanse na wyjście z singielstwa?
To na co czekacie, do roboty Big Grin
adeat invito ne quis discedere amore
Odpowiedz
22-02-2013, 16:27,
#6
RE: jakie są szanse na wyjście z singielstwa?
ekhm, ekhm.. donkryniu, jakiś sarkazm wyczuwam... Sleepy

A coś mi się zdaje, że gdzieś takie sarkastyczne podejście bardzo krytykowałeś... to jak to jest z tobą, hę? Undecided czyżby brzydka mentalność Kalego się ujawniała? Be! niedobry donkryniu! Confused
Prawdziwie szczęśliwi są ci, którzy sami zdobyli własne szczęście.
Odpowiedz
22-02-2013, 19:17,
#7
RE: jakie są szanse na wyjście z singielstwa?
Oj przepraszam ja całkiem szczerze mówię moja droga, nie wiem gdzie wyczuwasz tu sarkazm. Jest mi teraz przykro że mnie tak oceniasz Sad poczułem się dotknięty wręcz na wskroś
adeat invito ne quis discedere amore
Odpowiedz
22-02-2013, 20:00, (Ten post był ostatnio modyfikowany: 23-02-2013, 22:28 przez Steppenwolf.)
#8
RE: jakie są szanse na wyjście z singielstwa?
Przeczytałem ten cytat i mam bardzo mieszane uczucia.
Oczywiście bardzo wspólczuję samotnym kobietom w średnim wieku i starszym ale rodzi się pytanie, gdzie podziali się ci mężczyźni. Otóż oni są już martwi. A zatem ich jest żal mi jeszcze bardziej. Z drugiej strony, jeśli uda mi się dożyć do siedemdziesiątki, czeka mnie prawdziwy raj. Już, oczami wyobraźni, widzę siebie w domu spokojnej starości lub jakimś innym przytułku, otoczonego wianuszkiem kobiet, z którymi gram w warcaby albo bierki. W wolnych chwilach robimy sobie wzajemnie lewatywy, rozmawiajac o tym gdzie komu co strzyka i gdzie kogo co boli. Wspaniała perspektywa, już nie mogę się doczekać.
Lepszy na wolności kąsek lada jaki, niźli w niewoli przysmaki (powiedział wilk)
Odpowiedz
22-02-2013, 21:02,
#9
RE: jakie są szanse na wyjście z singielstwa?
Dobre, w tym trudnym dniu rozbawiłeś mnie do łez. Dzięki ci za to Big Grin
adeat invito ne quis discedere amore
Odpowiedz
22-02-2013, 21:04, (Ten post był ostatnio modyfikowany: 22-02-2013, 21:07 przez DeeDee.)
#10
RE: jakie są szanse na wyjście z singielstwa?
(22-02-2013, 20:00)Steppenwolf napisał(a): (...) gdzie podziali się ci mężczyźni. Otóż oni są już martwi.

Mnie nurtuje pytanie dlaczego są martwi. Zwłaszcza, że w artykule piszą, że w innych krajach takich dysproporcji nie ma.

Wydaje mi się, że oprócz zaniedbań zdrowotnych duże znaczenie mają ryzykowne zachowania (od palenia petów i nadużywania alkoholu poczynając poprzez skakanie na główkę i szarżowanie autem ojca 2 dni po zdaniu prawka na upodobaniu do siłowego załatwiania porachunków kończąc - vide ostatnie wydarzenia w Łodzi).

Myślę, że na żal zasługują zarówno ci martwi faceci jak i kobiety, które albo nie znajdą w ogóle faceta, albo przez 10-20 ostatnich lat życia będą wdowami otoczonymi przez singielki i inne wdowy.

Wizja rywalizowania o względy staruszka-niedobitka w domu opieki też jest średnio atrakcyjna Tongue
Już sobie wyobrażam te intrygi, to podkładanie laski i chowanie sztucznej szczęki Big GrinBig Grin i losowanie, która pierwsza zagra z nim w warcaby!
Prawdziwie szczęśliwi są ci, którzy sami zdobyli własne szczęście.
Odpowiedz


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 5 gości

Kontakt | Forum Single Relax | Wróć do góry | | Wersja bez grafiki | RSS