Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Małe conieco
27-08-2016, 15:23,
#61
RE: Małe conieco
Curry z kalafiorem z cynamonowym ryżem

Czas przygotowania: do 45 minut
Składniki na 4 - 5 porcji:
Składniki na curry:
1 cebula, pokrojona w kostkę
2 łyżeczki tartego imbiru
1 czubata łyżeczka mielonego kuminu
1 łyżeczka mielonej kolendry
4 goździki
1/2 łyżeczka kurkumy
1/4 łyżeczka asofoteitydy, można zastąpić ząbkiem czosnku
1/4 łyżeczki cynamonu
2 liście kafiru, można zastąpić odrobiną soku z cytryny
olej

1 kalafior, podzielony na różyczki
1 ziemniak, obrany i pokrojony w kostkę
1 puszka krojonych pomidorów
1 1/2 – 2 szklanki wody
sól

Składniki na ryż:
2 szklanki ryżu
4 szklanki wody
laska cynamonu
łyżeczka kurkumy
łyżka dobrego oleju
sól

Przygotowanie:
Na dnie du­że­go garn­ka z gru­bym dnem roz­grzać kilka łyżek oleju, dodać ce­bu­lę i ze­szklić. Dodać wszyst­kie przy­pra­wy, sma­żyć przez 2-3 mi­nu­ty.
Na­stęp­nie dodać ka­la­fio­ra i ziem­nia­ka, wszyst­ko de­li­kat­nie, ale bar­dzo do­kład­nie wy­mie­szać i wlać wodę oraz po­mi­do­ry. Go­to­wać na małym ogniu przez około 20 minut albo do mięk­ko­ści wa­rzyw, po­win­ny być mięk­kie, ale nie roz­go­to­wa­ne.
W mię­dzy­cza­sie przy­go­to­wać ryż. W nie­du­żym garn­ku za­go­to­wać oso­lo­ną wodę, dodać po­zo­sta­łe skład­ni­ki i go­to­wać aż do mięk­ko­ści ryżu.
Go­to­we curry spró­bo­wać, do­so­lić do smaku i ewen­tu­al­nie dodać kilka kro­pel soku z cy­try­ny. Po­da­wać bar­dzo go­rą­ce, z cy­na­mo­no­wym ryżem.
Odpowiedz
26-08-2017, 12:18,
#62
RE: Małe conieco
Curry z kalafiorem z cynamonowym ryżem - to musi być pyszne a ja uwielbiam orientalne smaki więc na pewno wypróbuję. Dziękuję za przepis.
Odpowiedz
02-10-2017, 21:04,
#63
RE: Małe conieco
Musze przyznac, ze same zacne propozycje w tym temacie. Ja ogolnie nie staram sie podazac zadnymi trendami kulinarnymi .. moze jestem jakis staroswiecki, mowcie co chcecie. Czasami zdarza mi sie ogladac w telewizji jakies programy kulinarne jednak odnosze takie wrazenie, ze wiekszosc tych przepisow jest robiona na sile .. szczerze malo ktory special z prezentowanych chcialbym zrobic na wlasna reke. Jak do tej pory najlepszym zrodlem inspiracji jest dla mnie blog sklepu Garneczki. Jesli chodzi o desery to strzalem w dziesiatke sa dla mnie takie racuchy z jablkiem - https://www.garneczki.pl/blog/jak-zrobic...i-przepis/ Jakbym pomiescil na raz wieksza ilosc to w sumie nie potrzebowalbym nawet obiadu hehe
Odpowiedz
23-10-2017, 11:36,
#64
RE: Małe conieco
Kuszące te wasze przepisy, nie wiadomo od czego zacząć Wink
Odpowiedz
27-10-2017, 10:16, (Ten post był ostatnio modyfikowany: 27-10-2017, 10:17 przez ponny.)
#65
RE: Małe conieco
Ja proponuję zacząć od sprawdzonych przepisów.
Sam nie jestem jakimś wybitnym kucharzem, ale kiedyś udało mi się zrobić kolację dla dziewczyny i sięgnąłem po ten przepis http://www.przepis-y.pl/przepis/tortilla...warzywami/.
Przynajmniej ,tak mówiła, że jej smakowało i docenia moje starania... Big Grin
Odpowiedz
29-10-2017, 23:33,
#66
RE: Małe conieco
Ja nie gotuję. Nie lubię, nie sprawia mi to przyjemności. Ale za to jestem mistrzem w pieczeniu ciast Smile A mój sernik to mistrzostwo (podobno, bo ja nie lubię serników Wink )
Odpowiedz
02-12-2017, 20:51,
#67
RE: Małe conieco
Lubię potrawy jednogarnkowe. Są najczęściej proste i mało zmywania potem Wink
Odpowiedz
11-12-2017, 13:07, (Ten post był ostatnio modyfikowany: 21-12-2017, 14:28 przez Natalie.)
#68
RE: Małe conieco
Ja gotuję, choć nie sprawia mi to ogromnej przyjemności... Kiedyś jeszcze gotowałam dla chłopaka, teraz czasami wole iśc do rodziców albo zjesc na mieście po pracy, takie życie Smile Smile
Odpowiedz
12-02-2018, 11:39,
#69
RE: Małe conieco
Ja tam czasami zrobie sobie pizze, ale tak to jednak jem na miescie Wink
Odpowiedz
08-04-2018, 20:16, (Ten post był ostatnio modyfikowany: 20-04-2018, 08:33 przez Asia.)
#70
RE: Małe conieco
Super przepis!!

_____
Odpowiedz


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości

Kontakt | Forum Single Relax | Wróć do góry | | Wersja bez grafiki | RSS